domowe sposoby na suchą i swędzącą skórę

Domowe sposoby na suchą i swędzącą skórę

Czy często masz uczucie swędzenia? Czy twoja skóra jest sucha przez cały czas? Jednym ze schorzeń u wielu osób jest swędzenie lub sucha skóra. W zależności od stopnia nasilenia może to być dość denerwujące. Swędząca i sucha skóra może również zaburzyć twój sen i codzienne czynności.

Niektóre przyczyny takiego stanu rzeczy

– Niektóre leki
– Nieodpowiednie detergenty i mydła
– Suche powietrze
– Infekcje skóry
– Ugryzienia owadów
– Reakcje alergiczne

Domowe metody

Dobrą wiadomością jest to, że istnieją sposoby, dzięki którym poczujesz ulgę od suchej i swędzącej skóry, wykonując je w zaciszu własnego domu.

Soda oczyszczona

Soda oczyszczona jest skuteczna nie tylko w leczeniu swędzącej skóry, ale także wysypki skórnej. Ma działanie uspokajające ze względu na właściwości przeciwzapalne. Co więcej, jest naturalnym neutralizatorem kwasu, który pomaga w łagodzeniu swędzenia.

Koloidalna owsianka

Mówiąc najprościej, owsianka koloidalna jest to wyjątkowo drobno zmielony owies. Ten proszek jest bardzo skuteczny w łagodzeniu swędzącej skóry. Zawiera właściwości łagodzące, przeciwzapalne i przeciw drażniące. Wszystkie te właściwości zapewniają natychmiastową ulgę w swędzeniu.

Cytryna

Od wieków ludzie wykorzystują cytrynę do leczenia swędzącej i suchej skóry. Cytryna jest bogata w kwas octowy i cytrynowy, które mają właściwości przeciwzapalne, znieczulające i antyseptyczne. Chociaż cytryna jest skuteczna pod tym względem, nie jest zalecana dla osób o wrażliwej skórze.

Mleko

Mleko ma działanie kojące i przeciwzapalne. Pomaga to w rozwiązaniu problemów naszych problemów skórnych. Dodatkowo, kwas mlekowy zawarty w mleku jest skuteczny w złuszczaniu martwych komórek skóry. W ten sposób mleko pomaga zwiększyć zdolność skóry do zatrzymywania wilgoci. Dodatkowo doskonale pomaga rozjaśnić Twoją cerę.

Olej kokosowy

Jednym z najlepszych środków domowych do leczenia suchej skóry jest olej kokosowy. Niesie ze sobą ogromne ilości kwasów tłuszczowych, które uzupełniają utratę wilgotności skóry. Wszystko, co musisz zrobić, to nałożyć na skórę ciepły olej kokosowy przed pójściem spać. Rano, zmyć. Robiąc to codziennie, skóra staje się gładka i miękka.

Miód

Miód jest bez wątpienia jednym z najlepszych naturalnych środków nawilżających. W jego skład wchodzą substancje nawilżające, przeciwbakteryjne i przeciwutleniające. Kiedy nakładasz miód na skórę, będziesz w stanie zachować odpowiednią wilgotność, dzięki czemu skóra będzie wyjątkowo gładka i miękka. Doskonale nadaje się również jako remedium na swędzenie skóry.

Zimna woda

Stosowanie chłodnej wody na dotkniętą schorzeniem skórę przynosi natychmiastową ulgę od wszelkich form swędzenia. Możesz użyć kostek lodu owiniętych w ściereczkę na chorych obszarach. Ewentualnie możesz wziąć kąpiel lub zimny prysznic.

Goździki i jagody jałowca

Kiedy razem używa się goździków i jagód jałowca, stanowią fantastyczny domowy środek do leczenia swędzących miejsc na skórze. Podczas gdy goździki zawierają niezwykle silne olejki eteryczne, które są przydatne w odrętwiałych zakończeniach nerwowych, aby złagodzić wrażenia swędzenia, jagody jałowca mają właściwości przeciwzapalne.

Jogurt

Jogurt od zawsze był i nadal jest świetnym środkiem nawilżającym skórę. Dodatkowo, jego właściwości przeciwzapalne i przeciwutleniające są przydatne w łagodzeniu swędzącej wysypki skórnej i wysuszonej skóry. Wysoka zawartość kwasu mlekowego w jogurcie skutecznie eliminuje bakterie i drobnoustroje, które mogą być przyczyną zmian skórnych.

Oliwa z oliwek

Oliwa z oliwek jest bogata w zdrowe kwasy tłuszczowe i przeciwutleniacze, które są doskonałe dla skóry. Ten domowy środek ma zdolność ukojenia suchej skóry na całym ciele.

Podsumowanie

Problem ze swędzącą i suchą skórą dotyka wielu ludzi. Jest to szczególnie uciążliwe w okresie zimowym. Zimne i suche powietrze ma tendencję do niszczenia gładkiej i jedwabistej skóry. Inne czynniki, które mogą mieć wpływ na twoją suchą skórę, to: predyspozycje genetyczne, niedobory żywieniowe i starzenie. Na rynku jest dużo środków nawilżających i balsamów do zwalczania swędzącej i suchej skóry. Niestety, większość z nich zawiera szkodliwe chemikalia lub są drogie.

Środki domowe są nie tylko przyjazne dla kieszeni, są również bardzo skuteczne w nawilżaniu i odżywianiu suchej skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *