niezbędne rzeczy w samochodzie

Co warto mieć w aucie?

Trójkąt oraz gaśnica to obowiązkowe wyposażenie auta. Czy potrzeba nam coś jeszcze, by podróż była komfortowa? W samochodzie warto mieć różne rzeczy, w zależności od długości podróży jaką planujemy. Nie wszystko możemy przewidzieć, ale im bardziej perspektywicznie spojrzymy tym większe prawdopodobieństwo, że uda nam się zabrać rzeczy z których będziemy potrzebowali skorzystać.

Apteczka

Warto mieć ją zawsze w samochodzie. Nie zależnie gdzie jedziemy i jak długa będzie to podróż. Przyda się, gdy skaleczymy się w palec, ale może być zbawienna, gdy dojdzie do wypadku. Co powinno znaleźć się w apteczce? Przede wszystkim maseczka do sztucznego oddychania, gazy i plastry, a także opatrunki uciskowe. I rękawiczki Opcjonalnie można mieć tabletki przeciwbólowe, ale tylko wtedy, gdy jesteś pewny, że podczas wypadku zachowasz trzeźwy umysł i nie podasz leku poszkodowanym. Proszki sprawdzą się jedynie w przypadku migreny lub zwykłego bólu brzucha podczas jazdy.

Kamizelka odblaskowa

Abyś mógł być widoczny w razie potrzeby. Lepiej zapobiegać wypadkom niż niwelować skutki. Jeżeli możesz zadbać o bezpieczeństwo swoje i innych kierowców zrób to. Miej w samochodzie kamizelkę.

Woda

Butelka wody może być zbawienna. Szczególnie latem, ale przecież pić może nam się zachcieć w każdej chwili. Woda przyda się także w momencie osłabienia. Woda nie przeterminuje się tak szybko więc nie ma obaw o jej jakość nawet podczas upałów. A poza tym jeżeli zadbasz o t by była w twoim samochodzie, zdziwisz się jak szybko ją wypijesz i będziesz musiał uzupełnić zapas.

Płyn antybakteryjny

Tym sposobem bez potrzeby nie będziesz marnował wody z butelki, a zadbasz o swoją higienę. Możesz używać go chociażby po wizycie na stacji benzynowej, a także po wymianie koła czy, gdy robisz sobie przerwę na posiłek.

Ładowarka do telefonu

Nie wiadomo gdzie poniesie cię przygoda. Gdy się zgubisz warto mieć kontakt ze światem. W takich chwilach chichot losu sprawi, że telefon się rozładuje. Bądź na to przygotowany.

Skrobaczka do szyb

Sprawdzi się przede wszystkim w okresie zimowym. Nie będziesz musiał głowić się czym pozbyć się szronu. Gotowy do drogi będziesz w pięć minut. Jednak ten przyrząd warto wozić cały rok. Po nocnym przymrozku nie daj zaskoczyć się szronowi.

Kable do akumulatora

Zadbaj by były odpowiednio długie. Ich wygląd nie jest tak ważny jak krzyczą reklamy. Ważne jest, by kable były odpowiedniej jakości: grube, z solidnymi obejmami. Wyobraź sobie taki scenariusz. Czekasz bardzo długo na przejściu granicznym, w drodze na wymarzone wakacje, słuchasz radia i w momencie, gdy właśnie masz przejechać akumulator pada. Bez kabli- tragedia, z nimi natomiast scenariusz nie wydaje się aż tak czarny.

Koło zapasowe, lewarek

Złapanie gumy może przytrafić się każdemu. Nie uzależniaj się od pomocy drogowej czy innych kierowców. Mając te rzeczy w samochodzie zaoszczędzisz dużo czasu.

GPS

Nawet jeżeli dobrze znasz drogę nie przewidzisz ogromnego korka czy wypadku. GPS pomoże znaleźć najbardziej optymalną trasę. Zaoszczędzi to twój czas i nerwy.

Latarka

Gdyby w sytuacji kryzysowej ładowarka się zepsuła.

Podsumowanie

Podróże samochodem mogą być naprawdę super przygodą. Ważne, abyśmy zabezpieczyli się przed nieprzewidzianymi sytuacjami. Mając ze sobą niezbędnik kierowcy możemy ruszać nawet w najdalsze trasy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *